Üvegbe zárt fahéjillat – karácsonyi illatélmények
A Cherry Garden elbűvölő illatbirodalmában a téli varázs, a karácsonyi hangulat egyik legfontosabb aromája a fahéj illata.
Fedezzük hát fel együtt a Cherry Garden budoárjában megbúvó fahéjas parfümöket, hogy felébresszék szunnyadó érzékeinket, felmelegítsék a lelkünket, energiát, derűt és szenvedélyt csempésszenek az ünnepnapokba.

A fahéj meleg fűszeressége tökéletesen megragadja a tél esszenciáját, meghitt pillanatokat és nosztalgikus emlékeket felidézve. Az adventi ünnepsorozat és a karácsony illata valódi misztérium: a melengetően fűszeres fahéj aromája mágikus szellemlényként settenkedve körbe vesz bennünket, régi emlékeket őrizve és felidézve, jókedvet hoz, megnyugtat, vagy éppen inspirálón lelkesít. A karácsony izgalmas érzelemkapukat nyit meg a bensőnkben, hangulata sokaknak valami puha, plüss érzéshez hasonlítható, az anyai ölelés biztonságot adó lágyságát idézi fel, amitől az embernek kedve támad kitárt karral magához ölelni az egész világot. Amint a karácsony szelleme megsuhintja fahéjas varázspálcáját, onnantól minden puhább és gyönyörűbb.
Spyros Drosopoulost az indiai masala tea ínycsiklandó aromái inspirálták, amikor megalkotta Chai parfümjének titkos receptúráját, mely a tökéletes kényelem illatát eredményezte. Olyan, mint egy forró ölelés a zimankóban.

BARUTI - Chai
A Baruti távol-keleti fűszerek sokaságát kínálja sajátosan ínyenc illatkeverékében, fekete teában oldott fahéj, mentaszerű kardamom, szegfűszeg, bors és gyömbér járja vitustáncát bőrünkön, és mindezt vaníliás tej lágyítja, igazi masala tea érzetet adva. Keserű csokoládéba hempergőzött rózsák nyújtózkodnak, majd olvadnak bele a masala tea illatos párafelhőjébe, mézeskalács, forralt bor és más téli finomságok illata által keltett hangulat felidézésével, pézsma és velúrbőr visszafogott hozzáadásával. Ez a fűszeres, bőrünk alá is belopódzó kortárs illatköltemény szinte érzéki remegést okoz, miközben végtelenül megnyugtató, idegvégződéseinken keresztül ősi ösztöneinket csitító hatású. Maga a nirvána, szívünkben béke és nyugalom honol.
Fázó testben a lélek is didereg, ezért elengedhetetlenül fontos, hogy a választott parfümünk bekússzon a bőrünk alá, lágyan simogasson, érzéki, melengető felhőjével beburkoljon, tüzes illatjegyeivel pedig elkápráztasson. A parfümök működésének egyik legfontosabb aktív komponense a saját bőrünk felszíne, különösen annak hőmérséklete, amit az évszakok is egyértelműen befolyásolnak. Télvíz idején a kinti hideget kompenzálandó jólesik kényeztetni magunkat egy koncentráltabb, intenzívebb, de mégis finoman simogató, fűszeresen zamatos illatkompozícióval, mely úgy ölel körül bennünket, mint egy pihe-puha kasmírpulóver.
A fahéjat csak nyomokban tartalmazó íriszes-bőr illatkategórián belül mindenképpen említést érdemel, kizárólag hard-core parfümistáknak ajánlva:

FRANCESCA BIANCHI - Sticky Fingers
Ez maga a pacsuli mennyország. Paplanvastagságú felhőjének térfogatát fahéjas, csokis pacsuli, gyanták, ámbra, tonkabab és vanília bolyhosítja, igazi kasmírpulóverként funkcionáló, aromás gyapjú-melange. Természetesen a Bianchi DNS-ét fémjelző, orriszvajjal kenőcsölt ősi bőr illat sem hiányozhat ebből a figyelemfelkeltő alkotásból, szaftos dohánylevelek aromájával kísérve.
A fahéjnak számos jótékony hatása van, a legismertebb ezek közül, hogy nagyszerűen szabályozza a szénhidrát-anyagcserét és a vércukorszintre is kiegyensúlyozó hatással van. Az illata kellemes, meleg, fűszeres, illóolaja az aromaterápiában is nagyszerűen felhasználható. A fahéj illóolaja mindamellett, hogy oldja a szorongást, a stresszt és a ridegséget, színesíti az álmokat és kellemes gondolatokat idéz. Segít, ha érzelmi válságban vagyunk, oldja a lelki feszültségeinket, és segít a tudatalatti feldolgozásban.
A fahéjat afrodiziákumként tartották számon a régi időkben, így szinte értékesebbnek számított, mint az arany. Meleg, enyhén csípős illata és íze egy kis tüzet visz a zord, téli időszakba. Nem véletlen, hogy kávétól a süteményekig és hústöltelékekig, szinte mindenhez adunk egy kicsit belőle a karácsonyi szezonban.
Antoine Maisondieu 2007-es alkotása a karácsony mézesen gyümölcsös és virágos oldalát mutatja meg, fahéjjal és vanília habcsókokkal díszítve.

ETAT LIBRE D'ORANGE - Noël Au Balcon
A Noël au Balcon vidám és ragyogó narancsvirággal, lédúsan mézes mandarinnal, a fahéj fuvallatával nyit, orientális ínyencséggel kacérkodva, kifejezetten pezsgő, mégis kifinomult chypre hangulatot varázsolva bőrünkre. Citrusbalzsamos akkordját izzó mézcseppek és csodálatosan elegáns pacsuli melegíti fel, vaníliás pézsmaágyon hempergőzve.
A fahéj növény származási helye Kelet-Ázsia, illóolaját a Cinnamomum nemzetségbe tartozó bokros örökzöld fa szárított belső kérgéből nyerik. A történelem során olyan nagyra értékelték, hogy háború is robbant ki miatta, gyakran vallási elemként kezelték, sőt sokáig fizetőeszközként is használták. Az ókori egyiptomiak a fűszert balzsamozásra is használták, míg a középkorban megfázás és köhögés kezelésére alkalmazták. Növénytani elnevezése a héber és arab nevéből származik, az „amomon”-ból, ami annyit jelent: „illatos fűszer”.

DE GABOR - Genders
Illatjegyei alapján tipikus unisex téli illatnak tűnik, de nagyszerű kaméleonként nyáron is káprázatosan működik bőrünkön ez az aromás fás kompozíció. A női oldalt az ínyenc, fűszeresen vaníliás virágos szívjegyek emelik ki, míg a férfiasabb részt a fás jegyek, a bőr, a vetiver és az oud harmonikus játéka biztosítja. Ebben a csodálatos kompozícióban az olfaktorikus varázslatért egyértelműen a hűvösebb és forrón pezsgő fűszerek villódzása felelős. Hatalmas illatú, keleti inspirációjú krémes virágcsokor, melyből szinte árad egy gyümölcsös-gyantás-fás, édesen pikáns, varázslatos illatorgia.
A fahéjnak két fő fajtája van, a Cassia kínai fahéjként is ismert, mivel Dél-Kínából származik és a ceyloni vagy az „igazi fahéj”, mely Srí Lankán és India déli részein őshonos. A Cassia gyengébb minőségűnek számít, nagyon olcsó, gyakorlatilag ezt fogyasztjuk a mindennapokban, sötétbarnás-vörös színű, jóval elterjedtebb a ceyloninál. A Cassia olajának nagyjából 95%-a fahéjaldehid, amely nagyon erős, karakteresen fűszeres ízt ad. A ceyloni fahéj kevésbé elterjedt, fűszerként sokkal értékesebb a Cassianál. Sárgásbarna színű, sokkal édesebb, illóolajának hozzávetőleg 50–60% a fahéjaldehid tartalma, ez magyarázza enyhébb, kissé citrusosan ínyenc aromáját és ízét.

FLORATROPIA PARIS - Le Feu
Delphine Thierry alkotása virágok, fakéreg, gyökerek és fűszerek forró, tejes infúziójával. A zöld, narkotikusan napfényes és rikítóan színes aromái által keltett kristálytiszta tónusai egyenesen varázslatosak. Kábító hatású, meleg, finom és szexi. A kompozíció gazdagon vaníliakrémes tónusa fahéjas, kardamomos, frissítően borsos fűszerágyon nyugszik. A Floratropia Paris a fenntarthatóságot szem előtt tartva szembemegy a parfümiparban megszokott normákkal, kizárólag természetes összetevőkkel dolgoznak. Természetfeletti illatokat alkotnak, amelyek megújulást hoznak az illatok művészetébe, és új szintre emelik a szaglás élményét, miközben egyedülálló holisztikus megközelítést tanúsítanak az élővilág iránt.
A Ceylon és Cassia fahéj egyaránt egészséges és ízletes, viszont ne feledjük, hogy nagy mennyiségben történő fogyasztás esetén a Cassia fahéj káros lehet a magas kumarintartalma miatt! A kumarin egy olyan vegyület, amely számos növényfajban megtalálható, és nagy mennyiségben fogyasztva vese-, máj- és tüdőkárosodást okozhat, illetve daganatok kialakulását is indukálhatja. A Cassia típusú fahéj magas, 1% kumarintartalommal rendelkezik, éppen ezért a megengedett mennyiség csak 1-2 teáskanálnyi belőle, míg a ceyloni típus esetén az érték ennek az elenyésző töredéke csupán. Aggodalomra azonban semmi ok, a parfümök nem mérgezőek! Mint ahogy a süteményekbe, úgy a parfümökbe is csak kis mennyiségben, ráadásul oldott és hígított formában kerülnek bele a fahéj varázslatos molekulái.
Az antioxidánsokban és más hasznos vegyületekben gazdag fahéjat évezredek óta nagyra értékelik gyógyászati tulajdonságai miatt. A kozmetikai ipar is előszeretettel alkalmazza, mivel anti ageing hatással rendelkezik.
A parfüm mindig egy különleges ajándék – legyen szó bármilyen alkalomról, így például karácsonyra is –, hiszen illatot általában csak olyan személynek választunk, akit jól ismerünk. Ilyen szempontból egy igazi jolly joker a fahéj, mert az illatában rejlő púderesen édes aromaanyagok garantáltan elvarázsolnak mindenkit. A meleg, fás, vaníliás árnyalatú és enyhén gyümölcsös fahéj jól keveredik az ámbrás és a fás parfümökkel, gyengéd édességet és fűszeres virágzást kölcsönöz az ínyenc készítményeknek, virágos elemekkel keverve pedig egy csipetnyi hívogató érzékiséget ad hozzá.

RANCÉ 1795 - Triomphe
Adrenalinlöketet adó fűszerei és a szívében dobogó ámbra minden célt elérhetővé tesznek a karakteres férfiak számára. A kompozíció a bergamott, a zöld mandarin dinamikus hullámával nyit, melyet a kardamom fűszeres érintése melegít fel. Szívében a fahéj, a zsálya és a tárkony intenzív keveréke érezhető. A leszáradás végén a gyantás füstölő és a córdobai bőr orientális és fás jelleget ad ennek a maszkulin elixírnek. A vetiver, a guajakfa és a pacsuli egyesül a fekete ámbra édességével, míg az elegancia végső, lágy érintését a benzoincseppek adják.
„Bárcsak eltehetnénk a karácsony szellemét befőttnek, és minden hónapban kinyithatnánk egy üvegnyit belőle” – Harlan Miller.
Fordulj hozzánk bizalommal, várunk üzleteinkben, és egy illattanácsadás keretében segítünk megtalálni álmaid illatát, mert egy illat nélküli nap elvesztegetett nap!
lazolkov
blog comments powered by Disqus